Choose your language:

Recykling i ponowne wykorzystanie naszych opakowań kurierskich

W procesie recyklingu opakowań, każdy odgrywa swoją rolę – producenci, sprzedawcy i konsumenci. Dbając o efektywne sortowanie i recykling odpadów, zmniejszamy ilość tych, które trafiają na wysypiska, chronimy zasoby naturalne, oszczędzamy energię, zmniejszamy zanieczyszczenie środowiska i utrzymujemy odpady z dala od ekosystemu. Więc zróbmy to dobrze!

Jak poddawać recyklingowi
nasze koperty bąbelkowe

Koperty bąbelkowe firmy FILMAR składają się z wielu elementów, zazwyczaj z folii bąbelkowej  wykonanej z plastiku i papieru (w wersji klasycznej z plastiku pochodzącego z recyklingu i papieru z certyfikatem FSC®). Przed ich wyrzuceniem należy upewnić się, że dwa główne elementy zostały od siebie oddzielone.

Papier może być poddany recyklingowi wraz z odpadami papierowymi, natomiast folia bąbelkowa może być wyrzucona do pojemnika do recyklingu tworzyw sztucznych lub do punktu skupu tworzyw sztucznych. Większość władz lokalnych akceptuje plastik LDPE 4 w swoim programie recyklingu.

Recyklingowane opakowanie zrobione z tworzywa LDPE może być przetworzone i użyte jeszcze raz lub połączone z pierwotnym tworzywem LDPE. Plastik LDPE pochodzący z recyklingu jest często używany do produkcji rur, folii i worków na śmieci, a także między innymi do produkcji elementów używanych w budownictwie i rolnictwie.

Odzyskane tworzywo sztuczne jest również wykorzystywane przez Grupę FILMAR do produkcji nowych folii bąbelkowych.

Jak ponownie wykorzystać
rolkę bąbelkową?

Czy wiesz, że możesz ponownie wykorzystać folię bąbelkową na kilka sposobów,
zanim zdecydujesz się na jej recykling?

Możesz ją ponownie wykorzystać do:

Ponowne wykorzystanie i recykling
toreb wysyłkowych

Plastikowe opakowania wysyłkowe firmy FILMAR, takie jak torby wysyłkowe Co-Ex i przezroczyste koperty wysyłkowe, są wykonane w co najmniej 80% z materiałów pochodzących z recyklingu,
a po zużyciu nadają się do ponownego wykorzystania.

Zanim wyrzucisz swoje plastikowe torby pocztowe, możesz dać im drugie życie! Dzięki wielowarstwowej folii LDPE nasze wysyłkowe Co-Ex i przezroczyste koperty foliowe są bardzo lekkie, ale jednocześnie odporne na rozdarcie i przebicie. Po pierwszym użyciu idealnie nadają się do przechowywania delikatnych przedmiotów lub zbierania innych odpadów
z tworzyw sztucznych.

Podobnie jak folia bąbelkowa w kopertach wysyłkowych, warstwa ochronna z tworzywa sztucznego w kopertach wysyłkowych to tworzywo LDPE 4. 

Jest to ten sam rodzaj tworzywa sztucznego, z którego wykonane są koperty bezpieczne  i medyczne firmy FILMAR. Można go wyrzucać do pojemników przeznaczonych na odpady do recyklingu tworzyw sztucznych lub do punktów skupu. 

Przed przystąpieniem do recyklingu należy upewnić się, że koperty plastikowe nie zawierają żadnych innych odpadów poza plastikiem tego samego typu oraz że są czyste i suche,
w przeciwnym razie mogą zanieczyścić całą partię.

Przetworzona folia LDPE jest używana do tworzenia różnych przedmiotów z tworzyw sztucznych, takich jak:

Nasze opakowania wysyłkowe

Koperty bąbelkowe Classic

Folia bąbelkowa

Torby wysyłkowe Co-Ex Filbags

Przezroczyste koperty Filbag Clear

Koperty bezpieczne i medyczne

Masz pytania?

Dołącz do
Newslettera